H497TLB01.0 CELL

| Panel Model | H497TLB01.0 CELL |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | AM-OLED ,5.0 inch, 720×1280 |
| Panel Type | AM-OLED |
| H497TLB01.0 CELL Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 61.92×110.08 mm |
| Outline | 65.92×118.64×0.87 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 10000 : 1 (Min.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 100% |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥1600) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | Built-in RM69052 |
| Signal Interface | MIPI |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO H497TLB01.0 CELL.
AUO H497TLB01.0 CELL are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO H497TLB01.0 CELL pdf datasheet or detailed specifications of the AUO H497TLB01.0 CELL or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO H497TLB01.0 CELL distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO H497TLB01.0 CELL are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO H497TLB01.0 CELL pdf datasheet or detailed specifications of the AUO H497TLB01.0 CELL or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO H497TLB01.0 CELL distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "H497TLB01.0 CELL"
- AUO H497TLB01.0 CELL
- H497TLB01.0 CELL datasheet
- H497TLB01.0 CELL image
- H497TLB01.0 CELL price
- H497TLB01.0 CELL distributor

